Ako správne prať umelé vlákna

Ako správne prať umelé vlákna

Ako správne prať umelé vlákna

Často sa stretávam s názorom, že pranie vecí z umelých materiálov nie je žiadna veda a netreba sa ním nijako špeciálne zaoberať. Opak je však pravdou. Čo tak plavky alebo funkčné športové oblečenie? Alebo krásna spodná bielizeň? Zvyčajne sa vyrába zo 100 % umelých vlákien a za nezanedbateľnú kúpnu cenu. Očakávame, že vydrží viac ako niekoľko mesiacov a bude stále pekný so všetkými svojimi výhodami. Tu prichádza na rad vhodná starostlivosť.

Plavky prídu do kontaktu s chlórom, soľou alebo opaľovacím krémom, ktoré im rozhodne neprospievajú. Nestačí ich len namočiť do čistej vody, tým sa neodstránia nežiaduce zvyšky. A pranie v bežnom agresívnom pracom prostriedku im tiež nepridá na kráse. Určite nechcete mať po sezóne drahé plavky bez pôvodného tvaru a farby.

To isté platí pre špecializované športové oblečenie a spodnú bielizeň. Prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou a agresívnym potom. Je potrebné ho často umývať pri zachovaní funkčnosti.

A je čas na cielenú a jemnú starostlivosť v podobe špecializovaných pracích prostriedkov. Naša spoločnosť ponúka PAREX modrý od renomovaného nemeckého výrobcu s dlhoročnou tradíciou, špeciálne navrhnutý pre umelé vlákna. Vyskúšali sme, že používanie tohto koncentrovaného pracieho gélu udrží vaše plavky, športové oblečenie a spodnú bielizeň v skutočne vynikajúcom stave po dlhú dobu. Ponúkame aj malé balenie vhodné na cesty.

A na záver ešte malá rada: Nikdy, naozaj nikdy, nepoužívajte na tieto veci aviváž!

Zobraziť všetky články