Ako správne prať vlnu - časť 3

Ako správne prať vlnu - časť 3

Ako správne prať vlnu - časť 3

Ako si teda vybrať ideálny prací prostriedok na pranie vlnených materiálov?

Kľúčom k úspechu je, že okrem schopnosti zbaviť tkaninu nečistôt a zápachu, napríklad po potení, by mal dodávať aj ošetrujúce zložky. Vlákna vlny, kašmíru atď. sa musia upravovať. Len tak si zachová svoje vynikajúce vlastnosti a príjemný pocit počas celého používania. Vlákna vyrobené z vlny sú jediné, ktoré majú túto potrebu. Z toho logicky vyplýva, že výrobky ako "jemný prací prostriedok na vlnu a hodváb" alebo iné podobné kombinácie nám vôbec nemôžu vyhovovať. Výrobok musí byť samozrejme šetrný, ale iné vlákna sa musia ošetrovať iným spôsobom ako vlna. Bežné pracie prostriedky z masového sektora nestojí ani za zmienku, ak vám záleží na životnosti vášho výrobku.

V čom teda periete vlnu, kašmír, mohér a ďalšie? Jedinou správnou možnosťou je vyhľadať výrobok špeciálne určený na vlnu od špecializovaného výrobcu. Niekedy vám ho pridajú v minibalení ako darček od známej značky pri kúpe luxusného kúsku.

Samozrejme, možno ho zakúpiť aj u špecializovaných predajcov. Naša spoločnosť ponúka PAREX biely od renomovaného nemeckého výrobcu s dlhoročnou tradíciou, špeciálne navrhnutý pre vlnu, kašmír, mohér, angoru a iné druhy vlnených materiálov. Ako bonus je tiež ideálny na pranie peria. Je to koncentrát gélovej konzistencie a keď v ňom prvýkrát vyperiete kašmírový sveter, už nikdy ho nebudete chcieť inak.

V ďalších častiach sa zameriame na pranie hodvábu.

Zobraziť všetky články