Jersey (Úplet)

Jersey (Úplet)

Jersey (Úplet)

Jersey, tiež úplet, pletenina, čokoľvek. Dobrý sluha, zlý pán. Prečo takéto kategorické označenie?

Pretože existuje len málo tak všestranných a pohodlných tkanín. Stačí sa však pozrieť na ulicu a máme mnoho príkladov, ako veľmi môže ich nesprávne používanie poškodiť postavu. Sú zákazníci, ktorí si nechcú kúpiť nič iné, bez ohľadu na to, či je to vhodné na daný účel. Na druhej strane často počúvam: "Jerzey na mňa? V žiadnom prípade, nemám na to postavu..."

Po prvé - všetci máme nejakú postavu a určite žiadna postava nevylučuje použitie pleteného oblečenia. Vždy ide o to, aký druh, aký strih a na akú príležitosť.

Máte ľahký viskózový alebo dokonca hodvábny úplet? Skvelé, budú z nich skvelé zavinovacie šaty (mimochodom, veľmi lichotivé pre barokovejšie postavy) alebo ľahká efektná tunika. Môže byť dokonca veľmi spoločenský, trblietavý, takmer "tečúci" alebo s rôznymi efektmi. Aj s tým sa môžete pohrať! Zabudnite na to, že vás objíme, vymodeluje aj to, čo tam nie je.

Máte chuť na stredne ťažký vlnený alebo kašmírový džersej? No hurá, vychutnajte si jednoduché puzdrové alebo áčkové šaty, sukňu, ktorá je štíhla, ale pokojne aj do zvonu. A nezabudnite na bundy, ktoré vyzerajú ako sako, ale cítite sa v nich ako vo svetri! A to je skvelý prvok! A pozor, niektorí chlapci v tejto kategórii zvládnu aj nohavice! Dobrý rez a možno aj nejaké zaujímavé štepenie... a prehliadka je na svete. A je to pohodlné!

A potom sú tu hrubé úplety, hrubšie, so štruktúrou alebo vlasom, dokonca aj dvojvrstvové.  Takže v poradí: bunda, kardigán, plášť, hrubý sveter, teplá sukňa, dokonca aj kabát... zabudli sme na niečo?

Iste, neriešili sme športové využitie, všetky tie bavlnené alebo funkčné úplety na tričká, výplne do mikín a teplákov a mnohé ďalšie... Ale to úplne nie je naša parketa, my tak trochu inklinujeme k segmentu luxusnej a elegantnej módy.

Vyhnite sa nevhodným strihom (malý prúžok pleteniny ako sukňa naozaj nie je to pravé) a nehanbite sa pýtať. Vy viete, aký model by ste chceli, a my vieme, čo predávame a ako ho používať!

Takže ak túžite po pletení, hovorím ÁNO! Okrem toho, že sa pohodlne nosí, je pohodlná a nemačkavá, má ešte jednu nespornú výhodu: dá sa prať (ako ju prať, nájdete v ďalších článkoch). Len majte na pamäti to hlavné: vždy ide o toto... ale to som už napísal vyššie

Zobraziť všetky články