O nás

PAR EXCELLENCE

Prevádzkovateľ

HANAH MARIAH s.r.o., Vladislavova 1388/6, 110 00 Praha 1, DIČ: CZ25505033, MS Praha 22988 C

NAŠA HISTÓRIA

HANAH MARIAH s.r.o. je rodinná spoločnosť s koreňmi v slnečnom Taliansku. Taliansko, krajina látok a módy, nám vnuklo myšlienku otvoriť špecializovaný obchod s európskymi odevnými látkami najvyššej kvality. A keďže vieme, že okrem Talianska sa vysokokvalitné designové látky vyrábajú aj vo Francúzsku, je samozrejmé, že sú súčasťou nášho sortimentu. Osobne vyberáme tie najkvalitnejšie látky. Špecializujeme sa na kašmírové a vlnené tkaniny, materiály z pravého hodvábu, kvalitnú bavlnu, jemné vlákna a technologické inovácie.

História našej prvej predajne látok PAR EXCELLENCE siaha do roku 2000. S filozofiou dodávať na náš trh najkvalitnejšie značkové látky podľa najnovších trendov bola otvorená kamenná predajňa. Naším cieľom bolo predstaviť našim zákazníkom materiály s designom od svetoznámych značiek. Ďalším krokom bolo spustenie e-shopu, v ktorom sme ako prví ponúkli kompletný servis dodávok týchto exkluzívnych látok. Neoddeliteľnou súčasťou sú služby, ako je zasielanie bezplatných vzoriek alebo doprava do 48 hodín.

Postupom času sme vypočuli želania našich zákazníkov a do sortimentu sme pridali doplnky, ktorými možno doladiť celý outfit. V súlade s našou filozofiou, ktorej sa držíme od začiatku, ide opäť o kvalitné designové kúsky.

NAŠA SÚČASNOSŤ

Našimi zákazníkmi sa stali stovky a stovky zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o módu a dobre vedia, že najvyššia kvalita oblečenia spočíva v šití na mieru. Medzi zákazníkov patria krajčírske salóny a módni návrhári, ktorí pri svojej práci uprednostňujú tie najkvalitnejšie materiály.

Veľmi nás teší spätná väzba našich klientov. Hovorí sa, že takú vysokú kvalitu, jedinečné látky a v takom obrovskom množstve skladových zásob takmer nikde inde nenájdete. A to je presne náš cieľ. Ponúkať našim klientom to najlepšie, čo sa dá v Európe vyrobiť.

A pretože každý deň vidíme, akú radosť prinášajú krásne látky v našej ponuke všetkým našim stálym aj novým zákazníkom, rozhodli sme sa po Českej republike a Slovensku vstúpiť aj na ďalšie európske trhy.

Ak milujete látky rovnako ako my, neváhajte nás navštíviť. Pre všetkých, ktorí potrebujú cítiť látku medzi prstami, pre všetkých, ktorí sa chcú do látky najprv zabaliť, pre všetkých týchto nadšencov sme v máji 2021 otvorili novú, oveľa väčšiu kamennú predajňu v Prahe s prehľadným, moderným a revolučným spôsobom predaja, kde vám toto všetko umožníme.

Poradíme vám s výberom látky, ktorá vám bude vyhovovať a najlepšie sa hodí k zvolenému strihu. Vysvetlíme vám zásady správnej údržby materiálov, aby oblečenie z našich látok bolo dlho ako nové.

MY A UDRŽATEĽNOSŤ

Áno, nie je nám ľahostajné, čo sa deje s našou planétou a ako dopadne. Uvedomujeme si, že ľudstvo v súčasnosti produkuje obrovské množstvo odpadu, často úplne zbytočne. Veľkú časť odpadu tvoria obalové materiály. Dlho sme premýšľali o tom, ako by sme mohli pomôcť aspoň trochu znížiť produkciu tohto odpadu.

Obalový materiál. Áno, mohli by sme s tým niečo urobiť. Keďže denne posielame stovky balíkov, ktoré sa musia zabaliť do krabíc a zalepiť, premýšľali sme, ako to urobiť čo najšetrnejšie k našej planéte. A prišli sme na to.
Zbavili sme sa krásnych nových krabíc s firemnou potlačou, o ktorých sme vedeli, že sa použijú len raz a potom skončia na skládke alebo v lepšom prípade v triedenom odpade. Veď je toľko škatúľ, ktoré už nemajú využitie a sú likvidované. Preto sme oslovili spoločnosti, ktoré tieto krabice po použití bežne likvidujú, a začali sme od nich krabice odoberať. Do týchto škatul, ktoré by nenašli ďalšie využitie a skončili by v odpade napriek tomu, že sú čisté, nepoškodené a stále môžu čokoľvek chrániť náš tovar balíme a v týchto škatuliach vám ho aj posielame. Áno, zakaždým je to iná škatuľa, ale koho to zaujíma? Nás nie. Sme hrdí na to, že nevyrábame žiadne nové obaly, že predlžujeme životnosť už používaných obalov aspoň o jednu otáčku. A že obal nemá naše logo? No a čo. Za nás hovorí kvalita našich látok, teda obsah týchto škatúľ, nie ich vzhľad.

A nepoužívame ani lepiace pásky s naším logom. Zistili sme, že výrobcovia pások majú z výroby veľa zmetkov (nepodarených výtlačkov), ktoré bežne likvidujú. Tak sme využili túto príležitosť. Prečo ničiť tieto " nepodarky"? Nič na nich predsa nie je. Áno, tlač je rozmazaná, ale koho to zaujíma? Nás nie. Preto nájdete naše škatule zabalené do pestrofarebných, očarujúcich a originálnych prúžkov. A to ich robí krásnymi a zaujímavými. Možno vás rovnako ako nás poteší, že neskončili v odpade hneď po výrobe, ale splnili účel, na ktorý boli vyrobené.

Zameriavame sa aj na "drobnosti", ako sú vrecká alebo baliaci papier, do ktorých balíme látky, ktoré si kúpite osobne v našom obchode alebo online. Používame len papierové tašky a papiere vyrobené z recyklovaného materiálu.

Tento prístup zabezpečuje, že nevytvárame žiadny nový odpad. Nezaťažujeme našu planétu viac, ako je potrebné, a vy, naši klienti, ste v tom s nami.

MY A SPOLOČENSKÁ ZODPOVEDNOSŤ

Osud našich spoluobčanov nám nie je ľahostajný. Dobre si uvedomujeme, že nie všetci ľudia majú to šťastie žiť, pracovať, hrať sa a užívať si podľa svojich predstáv. Sú medzi nami ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom hendikepovaní. Aj títo ľudia chcú mať život naplnený prácou a aktivitami, ktoré ich bavia. Veľa sme premýšľali o tom, ako týmto ľuďom pomôcť, ako im ešte povedať, že sú dôležití a potrební. Existuje mnoho spoločností, ktoré finančne prispievajú nadáciám, ktoré sa starajú o zdravotne postihnutých. A peniaze sú určite potrebné, o tom netreba polemizovať. Ale zaujímalo nás: dá sa to povedať aj inak? 

Vymysleli sme projekt, ktorý nás s týmito ľuďmi spojil. Projekt, ktorý je prospešný pre obe strany. Naše vrecká z recyklovaného papiera, v ktorých si odnesiete zvolenú látku. Sami o sebe sú fádne, nezaujímavé, preto sme sa spojili s organizáciou, ktorá združuje ľudí so špecifickým postihnutím a umožňuje im pracovať. Dodávame im tašky, módne časopisy, ktoré by skončili v odpadkoch, a rôzne zvyšky látok. Títo ľudia použijú výstrižky z časopisov a zvyšky látok na vytvorenie jedinečných koláží a z každej "nevzhľadnej" tašky vytvoria originálny kúsok. Každá taška je jedinečná v pravom zmysle slova. Na každú ručne zdobenú tašku zavesia visačku so svojím menom.
Každý tak vie, že táto taška je výnimočná, že ju vlastnými rukami vytvoril človek, ktorý to v živote nemal ľahké. Mnohí naši klienti si tieto tašky nechávajú ako suvenír, takže aj tieto tašky, hoci sú recyklovateľné, nekončia v koši.
Je samozrejmé, že každý z týchto designérov a tvorcov našich tašiek je za svoju prácu finančne odmenený. To umožňuje ľuďom, ktorým život nedal tie najlepšie karty, zarobiť si peniaze vlastnou prácou, byť kreatívni a vytvoriť niečo krásne. Majú možnosť aktívne tráviť svoj čas a pracovať vlastným tempom.

A my? Máme krásne tašky, ktoré každý obdivuje, a dobrý pocit, že môžeme nejakým spôsobom pomôcť.

Zaujalo vás to? Naša spoločnosť, naše produkty, náš prístup a naše služby? Ak áno, neváhajte nás navštíviť. Či už v našom obchode alebo na našej webovej stránke.

Tešíme sa na vašu návštevu!